Ian
Blog > Komentarze do wpisu
Cztery ściany
Coraz węższe i węższe.

Klaustrofobia to często stan umysłu. Jak to ostatnio rozmawialiśmy z Maćkiem, przed jego wyprawą do Maroka- zaszyć się w domu jest dobrze, szczególnie, gdy męczy maraton załatwiania i działania, ale potem ciężko wyjść.

W taki styczniowy dzień jak ten słońce wzywa na spacer, ale jest zimno.

Filmy i seriale wzywają do obejrzenia, ale jest się samotnym w domu, a groźba oglądania tego samego dwukrotnie, przy przerobie rzędu 400 tytułów rocznie przeraża.

Redakcja wzywa do przygotowania pakietu na jutro, ale biura trzeba dziś omijać-kleją się, są ociężałe i obrzydliwie słodkie, a ja nad wypieki zawsze przedkładam czekoladę (ostatnio Earl Grey od Lindta za końcówkę z bergamotki oraz Chocolate Dessert od Milki za puszystą słodycz i niezmiennie gorzkie różnego rodzaju, za wytrawną słodycz. Tu palmę pierwszeństwa dzierży 'Jedyna' i 'Horka'. Dziadek i Babcia mieli rację).

Tenis wzywa do obserwowania, w sobotę trzeba się wybrać służbowo (txh 2 Kris), ale Orbita daleko....

Kino wzywa na zaległą przedpremierę (co za paradoks), ale zostało tylko jedno wolne miejsce z brzegu. Kto wypełni resztę?

Sprawy finansowe i formalne wzywają do załatwiania, ale te formularze, wnioski i pisma. Niech sterta sięgnie sufitu.

Praca wzywa do poprawki, ale promotor znów był tak niekonkretny i przeczący samemu sobie.

Prasa wzywa do przeczytania, ale ciągle piszą o tym samym.

Zostają książki. Po nie można sięgnąć tu i teraz, bez wyrzutów sumienia. Szczególnie, gdy w ręce wpadło tyle nowości. Przedwczesne prezenty rocznicowe. Można sięgnąć w dowolny powieści brzeg i wyrwać coś dla siebie. Tak zawsze jest z dobrymi pisarzami. Teraz na kolanach leży Orhan Pamuk. "Nowe życie".  Stąd nowa kategoria- książki. Śladem 'lepszych blogów' zamiast recenzji- cytaty.

Już za chwilę powyżej będzie pierwszy. A potem następne. Choć do rekordu Oli na pewno długo jeszcze nie dosięgnę. W końcu przecież wstanę i wyjdę.

Może Adriana zgadnie: czy znajdę się gdzie indziej?

czwartek, 31 stycznia 2008, ian.pelczar

Polecane wpisy

  • Budzić z zimowego snu ?

    Czy ktoś tu jeszcze zagląda ? I czeka aż powrócą Arsenal-komentarze, pseudo-literackie obserwacje, zdjęcia ulubionych premier i listy do osób oznaczonych inicj

  • Oj, jak ja się nie nadaje

    Na blogera. Bloger ma ogromną chęć pisania. A dla mnie pisanie jest zawsze męką. Piękną, egzystencjalną, potrzebną do życia czynnością, ale kiedy nie męczy - j

  • Złota trumna

    W niej Michael Jackson. Choć oczywiście pojawi sie milion osób, które stwierdzą, że była pusta. Uroczystość wspomnieniowa wzbudzi też wiele wątpliwości dotycząc

Komentarze
Gość: czako, *.mpp.pl
2008/01/31 15:46:00
Skoro o cytatach to na takie dni Kubuś Puchatek powiedział kiedyś coś w tym stylu: "Jeśli nie wiesz masz zrobić, zrób coś."