Blog > Komentarze do wpisu
Omer Golan
Nieznany piłkarz z Izraela bohaterem Anglików.

Zawodnik Maccabi Petah Tikva

Anglicy chcą mu nadać tytuł rycerski. Chociaż nikt go nie znał. Smutni w pubach Londynu, Manchesteru, Liverpoolu i innych miast patrzyli jak zaczyna się mecz Izrael-Rosja, w którym prowadzona przez Gusa Hiddinka i sponsorowana przez Romana Abramowicza drużyna miała przypieczętować swój awans na Euro kosztem Anglii. Zaczęło się od cudu, oceniana przez bukmacherów szansami 1-7 drużyna z Izraela strzeliła na 1-0. Później Rosjanie wyrównali. To wciąż nie satysfakcjonowało Anglików. Ich szanse nadal nie leżały tylko w ich rękach, czy też nogach. Cud powrócił w 92 minucie. Rosjanie całą drugą połowę nieustannie atakowali. Izraelowi udało się wyprowadzić jedyną, zabójczą kontrę.

Elyaniv Barda

I właśnie Omer Golan zaszokował piłkarski świat. Zaszokował Anglików, którym wystarczy remis z Chorwacją na Wembley by awansować, kiedy to wydawało się już niemożliwe. Zaszokował Chorwatów, którzy awansowali jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Macedonią i w efekcie...przegrali 0-2. Dzięki czemu Anglicy, jeśli uda im się rewanż za porażkę w Chorwacji, i pokonają 'szachowniczki' u siebie, awansują z 1 miejsca.

Jak Polska ?

Szkoda, że nie jak Szkoci, których w ostatniej minucie dobili Włosi. Jak to Włosi-po niesłusznie podyktowanym wolnym.